HÜDA PAR’ın hedefinde çocuk kıyafetleri var: “Tesettüre uygun üretin”

Hizbullah’ı terör örgütü olarak tanımayan ve seçim sürecinde Cumhur İttifakı’na desteğiyle bilinen HÜDA PAR yeni bir skandala imza attı. Partinin Ağrı Kadın Kolları Başkanı Saliha Adıgüzel, kız çocuklarının kıyafetini hedef aldı. Ebeveynlerin çocuklarına tesettüre uygun kıyafet bulmakta zorlandıklarını ifade eden Adıgüzel, “İslam tesettürüne uygun yeteri derecede ürün üretmediklerinden ebeveynler çocuklarına uygun kıyafetler bulamıyorlar. Bundan dolayı da çok sıkıntı çekmektedirler” dedi.

“GİYİNİK ÇIPLAKLAR”

O açıklamada şunları söyledi:

“Günümüzde de ebeveynler çocuklarına İslami tesettüre uygun kıyafet bulmakta zorlanmaktadırlar ne yazık ki. Çünkü üretici firmalar bu hassasiyeti göstermemektedirler. İslam tesettürüne uygun yeteri derecede ürün üretmediklerinden ebeveynler çocuklarına uygun kıyafetler bulamıyorlar. Bundan dolayı da çok sıkıntı çekmektedirler. Bu konuda üreticilerin hassas olmalarını istiyoruz. Anne babaların bu sorunun çözümü için bizlere çok sayıda talepleri söz konusudur. Tesettüre uygun kıyafet bulamayan anne babalar hassasiyetlerini zedeleyen kıyafetleri almak zorunda bırakılıyorlar. Firmalar her kesime uygun kıyafet ürettikleri zaman anne babalar çocuklarına istedikleri kıyafeti alabilecekleri gibi çocuklar da rahat edebilecekleri kıyafetler giyebilecekler.

Tesettür modasının Müslüman kadınlar arasında tutulması tesettürün dejenere olmasına neden oluyor. Çünkü bu moda çerçevesinde giyinen kadınlar bedenlerini setretmekten ziyade daha çok çekici ve alımlı olarak ortaya çıkmaktadırlar. Tesettür modasına uygun bir şekilde giyinen kadınlar maalesef Allah Resulü’nün buyurduğu gibi, ‘giyinik çıplaklar’ tabirine birebir uymaktadırlar. Bunun içindir ki Müslüman kadın tesettür konusunda hassas olmalıdır. Buna uygun kıyafetlerini biçimlendirmeli, şekillendirmelidir.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir