Yok İmamoğlu yok CHP dediler… Odatv’ye saldıranlar yine utandı

HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş İstanbul’dan aday olmayacağını açıkladı. Odatv okuyucuları bu haberi bir gün önce öğrendi. Odatv’de Arda Ormancı imzasıyla yayınlanan “DEM Parti karıştı: Başak Demirtaş çekiliyor” başlıklı haberinde “DEM Parti’de Başak Demirtaş kaosu sürüyor. Parti içerisinde başlayan tartışmalar sonrası Başak Demirtaş’ın adaylıktan çekileceği öğrenildi.” İfadelerine yer verildi.

DEM Parti karıştı: Başak Demirtaş çekiliyorSiyaset

Odatv’ye habercilik yaptığı için saldıranlar bir kez daha utandı.

Odatv’ye saldıran sözde medya mensuplarından sadece bir tanesi:

EN KOMİĞİ DE SPUTNİK

Bunun dışında Rus devletinin resmi ajansı olup gündeme çalışanlarının başlattığı geniş çaplı grevle gelen Sputnik’in yaptığı da dikkat çekip güldürdü. İmzalı özel haberimizi giren Sputnik çalışanları haber sanki T24’e aitmiş gibi davrandılar ancak T24 hali hazırda kendi haberinde haberin Odatv’ye ait olduğunu özellikle belirtmişti.

Odatv gazetecilik yapmaya devam edecek.

Başak Demirtaş yazılı açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı:

“Partimizin büyük bir titizlikle sürdürdüğü yerel seçim politikasına güçlü bir destek vermek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için sorumluluk almaya hazır olduğumu ifade etmiştim.

5 Şubat 2024 Pazartesi tarihinde Partimizi temsilen bir heyetle bir araya gelerek tüm gelişmeler hakkında bilgilendirildim. Karşılıklı yürüttüğümüz istişareler sonucunda Partimiz, bu irade beyanından güç aldıklarını belirterek bizleri onurlandırmıştır. Adaylık tartışmalarında bize eksiksiz desteğini sunan ve güven duyan DEM Parti Genel Merkezine ve saygıdeğer halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bununla birlikte gelinen aşamada benim İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylık beyanımın bir başvuruya dönüşmemesi konusunda da Partimizle ortak görüş birliğine varmış bulunmaktayız. Tüm halkımız ve partililerimiz bilmeli ki bütün kararlar Partimizle tam bir uyum ve koordinasyon içerisinde alınmıştır.

Önümüzdeki günlerde Partimizin ilan edeceği adaylar hepimizin adayları olacak ve tüm gücümüzle bu kıymetli arkadaşlarımızın arkasında duracak, Partimizin başarısı için çalışacağız.

Partimizin resmi açıklamaları dışındaki hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini, hiçbir spekülasyona prim verilmemesini özellikle rica ediyoruz. Hep birlikte başaracağız, ne olursa olsun temel demokrasi ilkelerimizden; adalet, eşitlik ve barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Ve mutlaka kazanacağız. Dem dema me ye!

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx