Realme 12 serisi lansmana bir adım daha yaklaştı

Realme’nin yeni akıllı telefon modelleri 12 ve 12+’ın Hindistan Standartlar Bürosu’nda (BIS) sertifikalandığı görüldü, bu da cihazların Hindistan pazarına girişlerinin yakın olduğunu gösteriyor. Realme 12 Pro serisinin lansman tarihi olarak 29 Ocak 2024 belirlenmişken, bu standart modellerin de yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Her iki modelin de BIS tarafından 24 Ocak 2024’te sertifikalandığı görüldü. Bu, modellerin resmi olarak Hindistan pazarına gireceğini doğruluyor, ancak resmi bir lansman tarihi henüz açıklanmadı. Realme 12+, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından da onaylandı ve bu, cihazın bazı heyecan verici özellikleri ve tasarım detaylarını ortaya koydu.

FCC belgelerine göre, Realme 12+ tasarım olarak Realme 12 Pro’ya oldukça benziyor ve boyutları yaklaşık 162.9 mm x 75.5 mm olarak ölçülüyor. Arkasında muhtemelen üç kameranın bulunduğu yuvarlak bir kamera kurulumuna sahip olacak ve bu kameralardan birinin periskop telefoto lens olabileceği düşünülüyor.

Realme 12 serisi lansmana bir adım daha yaklaştı

Telefonun 5000 mAh kapasiteli Li-ion polimer bir bataryaya (teknik olarak 4880 mAh) sahip olması bekleniyor. Ayrıca, muhtemelen Android 14 tabanlı Realme UI 5.0 ile gelmesi öngörülüyor. BIS ve FCC dışında Realme 12+, MIIT, TDRA, NBTC, SIRIM ve SDPPI dahil olmak üzere diğer küresel otoritelerden de sertifikalar aldı.

Daha önce duyurulduğu üzere, Realme 12 Pro ve 12 Pro+ modellerinin 29 Ocak 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Standart modellerin BIS sertifikasyonu ve sızdırılan özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, lansmanlarının kısa bir süre sonra gerçekleşmesi makul bir beklenti olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir