CHP, AKP’li vekile böyle dedi: “Rüzgar gülü”

Geçen dönem İYİ Parti’den TBMM’ye seçilen ve AKP iktidarı için “Bunlar kabile. Ejder meyvesi yiyip 500 milyon dolarlık uçağa biniyorlar. AK Saray’da oturuyorlar” diyen Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, AKP’ye geçince iktidarın yılmaz savunucusu oldu.

Önceki gün bütçe görüşmelerinde kürsüye çıkan Çokal bu kez CHP’yi ve CHP’li belediyeleri eleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın da Çokal’a, “Rüzgar gülü” dedi.

Çokal, görüşmeler sırasında CHP’li Manavgat Belediyesinin adrese teslim ihaleler yaptığını savundu.

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı ise, ‘’Daha önce Belediyeyi öve öve bitiremiyordun. Kendinden utan, yazıklar olsun. Oraya nasıl geçtin, neler yaptığını Manavgatlı biliyor’’ dedi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal da, ‘’Hanımefendi saf değiştirdi böyle oldu Dik ol dik’’ diye laf attı. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın ise Çokal için, ‘’Rüzgâr gülü olmak çok zor bir şey… Rüzgâr gülü olma, çıkarına göre konuşma. Ne önerdiler de parti değiştirdin?’’ diye sordu.

Çokal İYİ Parti Antalya Milletvekili olduğu dönemde TBMM kürsüsünden iktidarı eleştirmiş ve “Ejder meyveli smoothy desem kilosu 4 bin lira olan beyaz çay davacı olacak. Araç filosu desem 500 milyon dolarlık uçağın hatırı kalacak. Yıllık masrafı 6 milyar 480 milyon lira olan Ak Sarayınız var… Mutfaklarda ise yangın var… Bir asgari ücretli bile sizin yandaş müteahhitlerinizden daha çok vergi ödüyor… Adınız Adalet ve Kalkınma ama hukuk ve adalet her gün zedeleniyor…” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir