Bahçeli, Livaneli’yi hedef aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’teki grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, sanatçı Zülfü Livaneli’yi de, bir programda yaptığı “31 Mart, tarih kaydığı için aynı gün değil gerçi ama yine de sembolik 31 Mart… Yerel seçimlerde ya gerici ordular, avcı taburları ya da hareket ordusu kazanacak” açıklama üzerinden hedef aldı. Bahçeli, “Bunlar Türkiye karşıtlığında buluşan, millete en ağır hakaretleri reva gören, sandığı küçümseyen yeni yetme yobaz zihniyetlerdir. Millete gerici demek küfürdür. Millete gerici demek, Türkiye’ye geriden bakmaktır” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

İLK DÖNÜM NOKTASI 17 MART’TAKİ BÜYÜK KURULTAYIMIZ: Bizleri takip eden vatandaşlarımıza, en kalbi selamlarımı iletiyorum. Şehit düşen kahramanlarımız bizleri ne kadar hüzünlendirse de Türkiye Yüzyılı’na kararlı adımlarla girdik. Zülfikar’ı taşıyacak cesur yüreğin Türk milletinde olduğuna inanıyoruz. Bir okyanusun enginliği ile hayatı kavrıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik hukukunu korkusuzca savunuyoruz. Kıvılcım halinde girdiğimiz her mücadelede dev volkana dönüşmek amacımızdır. Hiçbir mücadelede yüzümüz kara çıkmadı. Bizim için 2 önemli dönüm noktası vardır. İlk dönüm noktası 17 Mart’taki büyük kurultayımızdır. Üç hilal 55 yıldır Türk milletinin birlik sancağıdır. 14. olağan büyük kurultayımız yeni yüzyılın şuurunu taşıyacaktır. Davasını omuzlayan, risk alan, saklanmayı tercih eden değil her türlü saldırıya göğüs geren kim varsa başımın gözümün üstündedir, onlarla yolumuz birdir.”

İSRAİL VE ABD GÜNÜ GELDİĞİNDE HESAP VERECEK: Bizim insanlığın huzur projesini hazırlama konusunda ne kadar haklı bir karar adlığımız daha iyi anlaşılacaktır. ABD ve İngiltere’nin Yemen’e saldırması, Gazze şeridindeki mezalimleri aslında insanlık onurunun bölgesel huzurun hiçe sayılmasıdır. Dünyanın en yoksul ülkelerine saldırmak sadece vandallık değil acizlik ve korkaklıktır. bize göre hakim uluslararası sistem çöküş aşamasına geçmiş, inandırıcılığını tamamen yitirmiştir. 21. yüzyılda soykırım suçu işleyen İsrail’in yargılanması yeni gelişmeleri tetiklemekle birlikte bu terör devletine destek veren ABD’nin de gittikçe itibar kaybettiği açıktır. İsrail ve ABD günü geldiğinde damla damla akıttıkları kanların hesabını mutlaka vereceklerdir. Bize göre bilhassa Amerikalılar ABD’ye sahip çıkmalı böyle gelse de böyle gitmeyeceğini bariz olarak görmelidirler. ABD sözde müttefik bir ülkedir ancak Türkiye’ye karşı yapmadığı kötülük oynamadığı oyun saçmadığı nifak son 74 yıldır neredeyse kalmamıştır. Bugün ABD’yi sorgulamak demek bir yönüyle terörü sorgulamak demektir. ekonomik krizlerin altına bakınız karşınıza çıkacak husumet yüz bellidir. FETÖ’nün PKK’nin devşirilmiş siyasetçilerin, DEAŞ’ın ve kimliksiz sivil toplum kuruluşlarının sahipleri açık açık söylüyorum Brüksel Washington hattındadır. Artık yeter gözümüzün içine baka baka sırtımıza hançer yemeye sabır ve tahammülümüzün kalmadığını cümle aleme haykırıyoruz. ABD’nin PKK ve YPG ile ilişki ve intibanın saklanacak bir yönü kalmamıştır. devletimizin arşivleri Avrupa- PKK-ABD arasındaki ilişkileri doğrulayacak belgelerle doludur. Türkiye bu alçak ilişkileri görmezden gelmeyecek içten içe ve adına sözde dost dediği müttefikler tarafından altının oyulmasına seyirci kalmayacaktır.

Dağda bayırda sınır hattında mücadele ettiğimiz hainlerin siyasi cephesi olan DEM’cilerin TBMM’de bulunmaları adalet ve hukuk garabeti, siyaset ve demokrasi ayıbıdır.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir