Türkiye’nin En Zengin Dördüncü İsmi Semahat Sevim Arsel Kimdir, Semahat Sevim Arsel Serveti Ne Kadar?

Forbes Listesine göre Türkiye’nin en zengin dördüncü ismi olan Semahat Sevim Arsel ismi arama motorlarında aratılıyor. Konuya ilişkin araştırmalarını sürdüren vatandaşlar Semahat Sevim Arsel’in merak ediyor. Semahat Sevim Arsel  kimdir, kaç Yaşında? sorularına yanıt aranıyor. İşte Semahat Sevim Arsel ‘in hayatına ilişkin merak edilen sorular ve yanıtları…

Forbes’un bu yıl 37’nci kez Milyarderler Listesini yayınladı. Bu listede bazı Türk isimlerde yer alırken listeye göre Türkiye’nin en zengin dördüncü insanı Semahat Sevim Arsel oldu.

Vatandaşlar tarafından Semahat Sevim Arsel ismi ve hayatı araştırılmaya başlandı.

Semahat Sevim Arsel Kimdir?

1928 Ankara doğumludur. Vehbi Koç’un kızı ve Koç Holding yönetim kurulu üyesidir. Semahat Arsel, Vehbi Koç ve Sadberk Hanım’ın en büyük çocuğudur. Semahat Sevim Arsel’in kardeşleri; Rahmi Koç, Suna Kıraç, Sevgi Gönül’dür. Semahat Sevim Arsel, Amerikan Kız Koleji’nden mezun oldu.

Semahat Sevim Arsel Kariyeri

1964 – 1972 yılları arasında Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak görev üstlendi. İngilizce ve Almanca bilen Arsel, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının kurucu üyesidir. Florance Nightingale Vakfı 2. başkanı ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu kurucusudur. TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center)’in başkanlığını yaptı. 1956 yılında Nusret Arsel ile evlenen Semahat Sevim Arsel’in çocuğu yoktur. Şu anki dönemde, TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center)’in Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2015 yılında açıklamış olduğu verilere göre 2014 yılında en fazla vergi veren 2. isim oldu.

Semahat Sevim Arsel Serveti Ne Kadar?

Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi Semahat Sevim Arsel ‘in 3 milyar dolarlık serveti bulunmaktadır. Arsel, bu servetle Türkiye’nin dördüncü en zengin insanı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir