MHP’li Yönter’den İYİ Parti’ye: Bölücü ile aynı masayı paylaşıyorsun da bizimle komşu olmaktan mı kaçınıyorsunuz?”

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Bahçeli’nin İYİ Parti’ye yönelik çağrısına verilen cevaplara ilişkin, “Yahu menüde var sizin isminiz. Menü yapmışlar sizi. Buna nasıl ortak olacaksınız?Bölücü ile aynı masayı paylaşıyorsun da bizimle komşuluk hukukunu paylaşamıyor musun? Daha düne kadar içimizdeydiniz. Gittiğiniz yol yol değil. Ulaşacağınız bir yer yok. Oturduğunuz masa, masa değil. Türkiye’nin hayrına gelin yerel iktidarda komşu olalım” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Eskişehir’de partisinin Eskişehir Odunpazarı İlçe Kongresi’ne katıldı. Taşbaşı Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede mayıs seçimleri ile gelecek dönemde yapılacak yerel seçimlere ilişkin konuşan Yönter, yeni Anayasa çalışmalarına da değinerek, şunları söyledi:

“İnşallah Türkiye’mize yeni bir Anayasayı da Cumhur İttifakı olarak kazandıracağız. Bunu başaracağız. Vakti, zamanı geldiğinde ki her şeyin bir vakti vardır, vakti, zamanı geldiğinde milletimize yakışır, demokratik nitelikli, geniş katılımlı herkesi içine alan sivil, 12 Eylül’ün cunta tortularından tamamıyla arındırılmış yepyeni bir anayasayı, Türk başkanlık sistemine müzahir bir anayasayı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine müzahir bir anayasayı milletimize, ülkemize kazandıracağız. Bunun için de çalışacağız. Türkiye’de milli birlik ve kardeşlik ruhuyla cumhuriyetin ikinci yüzyılına, cumhuriyetin yeni yüzyılına Türk mührünü Allah’ın izniyle vuracağız. Bunu yapmazsak gök girsin kızıl çıksın.”

“Bölücülerle aynı evi paylaşıyorsunuz da MHP ile komşu olmaktan mı kaçınıyorsunuz?”

AA’da yer alan habere göre, konuşmasında MHP lideri Devlet Bahçel

“Samimiyet üzerine mücadele ediyorsak o zaman sözümüzün, özümüzün, hedeflerimizin de samimi olması lazım, çağrılarımızın da samimi olması gerek. Liderimiz bir çağrıda bulundu. ‘Çağırdık, gelmediniz yuvaya yerel iktidarda komşu olalım, ülke hayrına’ dedi. İYİ Parti’ye. Pek çok açıklama geldi. Abuk subuk saçma sapan, hezeyan dolu… Yahu bölücülerle, teröristlerle aynı evi paylaşıyorsunuz da MHP ile komşu olmaktan mı kaçınıyorsunuz? Böyle şey olur mu? Bölücülerle aynı masaya oturuyorsunuz. Teröristlerle aynı evi paylaşıyorsunuz. MHP’ye geldiği vakit komşu olmaktan kaçıyorsunuz. İYİ Parti’ye davet ediyorsunuz.”

“Gittiğiniz yol yol değil, menü yapmışlar sizi”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter, İYİ Parti’ye çağrılarını yinelediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Türkiye’nin hayrına gelin yerel iktidarda komşu olalım. Gittiğiniz yol yol değil. Ulaşacağınız bir yer yok. Zilletten, rezaletten başka yapacağınız da yok. Oturduğunuz masa, masa değil. Bir diplomat, saygın bir devlet adamı diyor ki Orta Doğu’da bir toplantı olsa bu toplantıya ismen davet edilseniz toplantıya gittiğinizde, masaya vardığınızda masada eğer isminiz yoksa menüye bakın, mutlaka isminizi orada görürsünüz diyor. Yahu menüde var sizin isminiz. Menü yapmışlar sizi. Yemek masasındasınız, üstelik Türkiye’yi yemek isteyenler var. Türkiye’yi menüye almışlar. Buna nasıl ortak olacaksınız? Bölücü ile aynı masayı paylaşıyorsun da bizimle komşuluk hukukunu paylaşamıyor musun? Daha düne kadar içimizdeydiniz. İYİ Parti’ye oy veren, CHP’ye oy veren bütün vatandaşlarımız, Genel Başkanımızın çağrısına kulak vermiştir. Verecektir. Türkiye büyük bir diriliş sürecindedir. Türkiye yükseliş sürecindedir. Hiç kimse bu yükselişimizi, dirilişimizi, ilerleyişimizi kesintiye uğratamayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir