Jason George’un doping testinde uyuşturucu çıktı

Alman basketbolu, play-off’ların başlamasından önce bir uyuşturucu skandalıyla sarsıldı. FC Bayern’dan kış aylarında Chemnitz 99ers’a kiralanan Jason George (21), 2 Nisan’daki Rostock maçından sonra yapılan bir doping testinde yasaklı bir uyarıcı madde tespit edildi. Bu, Anti-Doping Ajansı Nada tarafından MDR’ye doğrulandı.

BILD’in bilgilerine göre, inanılmaz bir şekilde George’un idrarında, ekstazi ve kristal meth adlı uyuşturucu maddelere ait izler bulundu.

Chemnitz kulübü çevresinden bir kaynak, BILD’e bunu doğrulamadı ancak “Bu maddeleri almaya devam edecek kadar aptal olamazsın” dedi.

4 YILLIK CEZA YOLDA

Jason George’un Play-off’larda oynama hakkı askıya alındı. Oyuncu doping testini geçersiz kılmaya çalıştığı için dünya çapında 4 yıllık bir men cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Bu durum, genç oyuncunun parlak kariyerini tehlikeye attı. George, FC Bayern ile 2026 yılına kadar sözleşmesi olan bir oyuncuydu. Şubat ayında, Alman Milli Takımı için ilk kez forma giymişti. FC Bayern ve Chemnitz 99ers, olay hakkında yorum yapmayı reddetti ve süren davaya atıfta bulundu.

Ancak, performans arttırıcı olarak kullanılan uyuşturucu karışımının George’un performansını etkilemediği ortaya çıktı. Rostock’a karşı 69-71 yenilgisinde George, beş şut denemesinde de başarılı olamadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*